Sık Sorulanlar

Hizmet verdiğimiz tüm sağlık hizmetlerinde tıbbi etik ilkelerden ödün vermeden, hasta haklarına saygı duyarak, gelişmiş sağlık teknolojisi ve tesisleri ile toplumun her kademesine kaliteli, ekonomik ve ulaşılabilir sağlık hizmeti ile tanıştırmada öncü olma özelliğimizi sürdürüyoruz.

Yakadent

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Kaliteli, ekonomik ve ulaşılabilir sağlık hizmetini toplumun her kademesine ulaştıran, öncülük rolünü üstlenen sağlık merkezi olmayı öngörüyoruz.

All On Four işlemi başarılı bir prosedür müdür?

Yapılan çalışmalar, All On Four işleminin uzun dönemli takiplerinde yüksek başarı oranına sahip bir tedavi yöntemi olduğunu göstermektedir.

All On Four işlemi sonrası beslenmem nasıl olacak?

İşlem sonrası dental implantların üzerine sabitlenen geçici diş protezinizi hemen kullanabilirsiniz. Ancak dental implantlar ile kemiğin kaynaşma süreci olan 3 aylık dönemde doktorunuzun size tavsiye edeceği bir diyet şekliyle beslenmeniz gerekmektedir. 3 aylık süreç tamamlandıktan sonrasında yapılacak daimi protezinizle arzu ettiğiniz şekilde beslenebileceksiniz.

All On Four ameliyatı çok acı verir mi?

All On Four işlemi lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilen bir prosedürdür. Ancak anksiyete ve korkusu yüksek düzeyde olan hastalarda sedasyon ya da genel anestezi altında da yapılabilmektedir.

All on four işlemi sonrası ağrım olacak mı?

Her dental implant operasyonu sonrasında olduğu gibi işlem sonrası bir miktar ağrı ve şişlik görülebilmektedir. Ancak bu şikayetler, doktorunuzun tavsiyesine uygun olarak kullanacağınız ilaçlarla rahatlıkla kontrol altına alınabilir.

All On Four tedavisinin aşamaları nelerdir?

Tam dişsiz hastalara aynı gün, tek bir cerrahi işlem ile sabit diş protezi yapılabilme imkanı sunar. Sinüs yükseltme ameliyatı, kemik ilavesi gibi herhangi bir ileri cerrahi işlem uygulanmadığından operasyon daha kolaydır. Dental implant ameliyatı süresi daha kısadır. Kullanılan dental implant sayısı azaldığından ve ilave cerrahi işlem gerektirmediğinden dolayı, maliyeti klasik dental implant tedavisine oranla daha düşüktür. Kişiye özel planlanabilen, estetik bir görünüm ve gülme hattı, gülüş estetiği sağlar. Temizliği ve bakımı, klasik dental implant üstü sabit diş protezlerine göre daha kolaydır. Hareketli diş protezi kullanamayan, bulantı refleksi olan hastalar için uygundur. Dizaynı tam diş protezlerine (damaklık) göre farklıdır. Hastanın damak kısmını kaplamadığından alışması ve kullanımı daha kolaydır. Gerekli tedavi seans sayısı az olduğundan, şehir dışında ikamet eden hastalar için uygundur.

All On Four implant tekniği nedir?

All On Four implant tekniği, tam dişsiz hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir prosedürdür.

Zirkonyum protezlerin üretilmesinde kullanılan CAD/CAM tekniği nedir?

Bilgisayar destekli dizayn ve bilgisayar destekli üretim anlamına gelmektedir. Zirkonyum materyalinden elde edilen protezler; bilgisayarda dizayn edilen protezin (kuron veya köprü protezinin), bilgisayar destekli bir program yardımıyla hazır zirkonyum bloğun işlenmesiyle üretilmektedirler.

https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2020/01/post-25-1280x854.jpg

Tanıtım Kataloğu İndir

Yenilikçi, Son Teknolojik Ekipman ve Profesyonel Diş Hekimleri ile Hizmetinizdeyiz..

Kanal tedavisi nasıl yapılır ve kaç seans sürer?
İlgili dişe lokal anestezi yapıldıktan sonru çürük temizlenir ve pulpa(diş özü) odası ve kök kanallarındaki sinirler uzaklaştırılarak eğeler yardımıyla kanalların şekillendirilmesi yapılır. Çeşitli solüsyonlarla kanal ya da kanallar yıkanır. Daha sonra kök kanalları kuruturulur ve doldurulur. Son olarak kanal üstü dolgusu ya da protetik kaplaması yapılır.Bu işlemler tek seansta yapılabileceği gibi apikal lezyon görülen dişlerde 2-3 seans da sürebilir.
Kanal tedavisinden sonra ağrı olur mu?

Kanal tedavisinden sonra bir süre ilgili dişte geçici olarak hassasiyet ve çiğnemede ağrı olması normaldir.Bu durumda ağrı kesici kullanılabileceği gibi hiçbir ağrı da olmayabilir.

Diş dolgusu zararları var mı?

Diş dolgusunun hiç bir zararı yoktur. Aksine diş çürümesi neticesinde olabilecek bir çok sağlık sorununu baştan önler.

Diş dolgusu sonrası yemek yenebilir mi?

Diş dolgusu sonrası hassasiyet ve ağrı oluşabilmesi ihtimaline karşı 4-5 saat yemek yenilmemesi tavsiye edilmektedir.

https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/yakadentLOGO2.png

Kaliteli, ekonomik ve ulaşılabilir sağlık hizmetini toplumun her kademesine ulaştıran, öncülük rolünü üstlenen sağlık merkezi olmayı öngörüyoruz.

Sosyal Medya

Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

Yakadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Tüm hakları saklıdır. 2021

Copyright 2018 by BoldThemes. All rights reserved.

Open chat