Periodontoloji

Yakadent ağız ve diş sağlığı Merkezi, alanında uzman doktoralı, yakın ilgi ve profesyonel deneyime sahip personeli ile, hastalarına en iyi tanı ve tedavi hizmeti sunarak yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen bir sağlık merkezidir.

Diş Eti Hastalıkları Tedavisi–Periodontoloji

Diş eti hastalıkları, ihmal edildiği taktirde ciddi hasarlara yol açabilmektedir. Diş eti kanamaları, diş eti şişmesi gibi şikayetler bazı hastalar tarafından ciddiye alınmamaktadır. Bu şikayetlerin önüne geçilmediği taktirde daha büyük hastalıklara sebep olabilmektedir. Diş eti hastalıkları tedavisi- periodontoloji için mutlaka bir hekime başvurulmalıdır.

Diş Eti Hastalıkları Nasıl Tedavi Edilir? 
Erken dönem diş eti hastalıklarının birçoğu cerrahi müdahale olmadan tedavi edilebilmektedir. Başlangıç periodontal tedavisinde kök yüzeyi ve diş temizliği yapılmaktadır. Hastalara ağız içi hijyeni eğitimi verilmektedir. Oklüzyon kontrol edilmektedir. Bununla birlikte mikroorganizmaların ve yemek artıklarının daha kolay bir şekilde birikmesini sağlayan retansiyon alanları yani yirmi yaş dişleri ve çürükler kaldırılmaktadır. Bu tedavinin amacı; diş etlerinde olan iltihaplanmayı azaltmak ya da ortadan kaldırmaktır. Ayrıca diş eti iltihabına neden olan mikroorganizmaları ortadan kaldırmaktır. Bu tedavi ile diş eti tekrardan dişe adapte olur, doku cebi ortadan kalkar ve diş eti büzülür.
Diş Eti Hastalıklarının Belirtileri 
  • Diş fırçalama esnasında ya da spontane bir şekilde diş etlerinde kanama
  • Şiş, kırmızı ve hassas olan diş etleri
  • Diş etlerinde çekilme
  • Kötü olan ağız kokusu
  • Dişlerden kolaylıkla uzaklaşabilen ve ayrılabilen diş etleri
  • Diş etleri ve dişler arasında iltihabi akıntı
  • Giderek birbirlerinden uzaklaşan ve sallanan dişler (dişler arasında aralıklar oluşması ya da mevcut olan aralıkların artış göstermesi)
  • Isırma esnasında üst ve alt dişler arasındaki ilişkilerin değişiklik göstermesi
  • Mevcut olan protezin uyumundaki değişikliktir.

Diş etlerinin çekilmesi: Periodontal olan bir hastalık, hatalı diş fırçalama, kötü ağız hijyeni, diş taşlarının varlığı, taşan dolgular, uyumsuz kron ve köprüler, uykuda dişlerin sıkılması (genetik ve bruksizm ) nedeni ile diş etleri çekilebilmektedir.

Diş Eti Kanaması: Diş eti hastalıklarının ilk belirtisi spontane ya da diş fırçalarken görülen diş eti kanamalarıdır. Diş etleri kanıyor ise kanamanın olduğu yerde iltihap var demektir.

Kanamaların sebebi, diş eti hastalığı döneminde oluşan çeşitli iltihabi durumlar sonucunda, diş eti dokusu beslenmesini sağlayan damar yapısının ve damarların bozulması sonucunda damar içerisinde kalması gereken elementlerin damar dışına çıkması sonucu gelişir.

Diş eti hastalıkları tedavisi – periodontoloji tedavileri ve aşamalar hakkında bilgi almak, randevu oluşturmak için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

Firma:
Yakadent Ağız ve Diş Sağlığı
Yıl :
2021
Kategori:
Pedodonti

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlendi *

https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/yakadentLOGO2.png

Kaliteli, ekonomik ve ulaşılabilir sağlık hizmetini toplumun her kademesine ulaştıran, öncülük rolünü üstlenen sağlık merkezi olmayı öngörüyoruz.

Sosyal Medya

Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

Yakadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Tüm hakları saklıdır. 2021

Copyright 2018 by BoldThemes. All rights reserved.

Open chat