Ortodonti

Yakadent ağız ve diş sağlığı Merkezi, alanında uzman doktoralı, yakın ilgi ve profesyonel deneyime sahip personeli ile, hastalarına en iyi tanı ve tedavi hizmeti sunarak yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen bir sağlık merkezidir.

Diş Teli Tedavisi – Ortodonti

Dişlerin dizilim bozukluklarını ve çenelerin birbiri ile olan ilişkilerini düzenleyen bölümdür (tel tedavisi). Diş görünümünü önemseyen, geleneksel braketlerde kendini rahat hissetmeyen, hem gülümsemesini güzelleştirmek hem de profesyonel görünümünü korumak isteyenler için lingual ortodonti (görünmez diş telleri) mükemmel bir seçenektir.

Lingual braketler her yaşta uygulanabilir, ancak lingual braketlerin kullanılabilmesi için dişlerin ve diş etinin son derece sağlıklı olması gerekir. Aynı normal braketler gibi, lingual braketler de bir-iki hafta boyunca rahatsızlık verir. İlk haftanın sonunda dil tellerin varlığına tamamen alışır.

Tel tedavisi için en uygun yaş nedir? Yaş sınırı var mıdır?

Kesin bir yaş vermek doğru değildir. Buna ancak bir ortodontist karar verebilir. Çünkü tedavi yaşı her hasta için değişebilir. Bazı çene bozukluklarına mümkün olduğunca erken müdahale etmek gerekirken,dişsel bozukluklar içinse 10-12 yaşlar uygun olabilir. Bu nedenle periyodik muayeneler önemlidir. Kimi bozukluklarda çocuğun büyüme gelişim atağını kaçırmamak çok önemlidir. Çocuğunuz sadece bir kere büyüyecektir ve bu dönem ortodontik olarak yalnızca bir kere kullanılabilir, ikinci bir şansımız yoktur. Böylece ileride gerekebilecek cerrahi bir operasyonun önüne geçilmiş olunur.

Ortodontik tedavilerde herhangi bir yaş sınırı yoktur. Yalnızca diş hareketi ile düzeltilebilecek bozuklukların tedavisi dişleri çevreleyen dokular sağlıklı olduğu müddetçe her yaşta cerrahisiz mümkündür. Hastanın çocuk, genç ya da erişkin olmasına bağlı olarak değişen tek şey tedavinin tipidir.

Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

 

Firma:
Yakadent Ağız ve Diş Sağlığı
Yıl :
2021
Kategori:
Pedodonti

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlendi *

https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/yakadentLOGO2.png

Kaliteli, ekonomik ve ulaşılabilir sağlık hizmetini toplumun her kademesine ulaştıran, öncülük rolünü üstlenen sağlık merkezi olmayı öngörüyoruz.

Sosyal Medya

Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

Yakadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Tüm hakları saklıdır. 2021

Copyright 2018 by BoldThemes. All rights reserved.

Open chat