Dental Radyoloji

Yakadent ağız ve diş sağlığı Merkezi, alanında uzman doktoralı, yakın ilgi ve profesyonel deneyime sahip personeli ile, hastalarına en iyi tanı ve tedavi hizmeti sunarak yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen bir sağlık merkezidir.

Dental Radyoloji

Diş tedavilerinde teşhisin konulabilmesi ve tedavi sürecinin belirlenebilmesi için dental radyoloji gereklidir.Dijital sistemin kullanılması görüntü kalitesini arttırmak ve hastalarımızın aldığı radyasyon miktarını belirgin şekilde azaltmaktadır.

Diş ve ağız sağlığı için radyografi çok önemli bir yere sahiptir.Dental radyografi ile muayenede fark edilemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki problemler kolayca tespit edilebilmektedir. Ayrıca röntgenler ortodontik tedavi ve implant yerleştirilmesinde diş hekimlerine yardımcı olurlar.

Panaromik röntgen nedir?

Panaromik röntgendeki x-ışınlarının verdiği radyasyon oranı diğer geleneksel x-ışınlarından çok daha azdır.Çok hızlı bir şekilde alınır.Hastalar için konforlu ve rahattır.

Panaromik röntgen, tüm dişlerin, çenelerin, dişler ve çenelerdeki bir çok problemin tek bir filmde görülmesini sağlayan röntgen filmidir. Tedavi planlamasının daha hızlı ve eksiksiz biçimde yapılmasını sağlar. Çene ve dişlerde gözle görülemeyen kist,çürük ve tümör gibi oluşumların tespiti için gereklidir.Cerrahi müdahalelerden önce hekim mutlaka görmek ister. Çünkü bu röntgen ile tedavi yapılacak alan geniş bir biçimde görülür ve operasyonun başarısı artar.

Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

Periapikal röntgen nedir?

Radyolojik görüntüsü alınan dişin birebir boyutuna en yakın ve detaylı görüntüsünün elde edildiği küçük film çeşitidir. Bite-Wing Filmi (Isırtma radyografisi): Özellikle komşu dişler arasında oluşan arayüz çürüklerinin teşhisinde kullanılan görüntüleme yöntemidir.

Firma:
Yakadent Ağız ve Diş Sağlığı
Yıl :
2021
Kategori:
Pedodonti

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlendi *

https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/yakadentLOGO2.png

Kaliteli, ekonomik ve ulaşılabilir sağlık hizmetini toplumun her kademesine ulaştıran, öncülük rolünü üstlenen sağlık merkezi olmayı öngörüyoruz.

Sosyal Medya

Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

Yakadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Tüm hakları saklıdır. 2021

Copyright 2018 by BoldThemes. All rights reserved.

Open chat