Aligner Tedavi

Yakadent ağız ve diş sağlığı Merkezi, alanında uzman doktoralı, yakın ilgi ve profesyonel deneyime sahip personeli ile, hastalarına en iyi tanı ve tedavi hizmeti sunarak yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen bir sağlık merkezidir.

Aligner Tedavi 

Ordotonti tedavilerinde, aligner tedavi gerek kullanım gerek görüntü avantajları ön plana tutularak kurgulanmış olan bir tedavi modelidir. Bu tedavide amaç; geleneksel yöntemlerde olduğu gibi diş teli takılmadan, ağızda braket, tel vb. Görüntülerin olmadığı fakat yine de dişlerin düzelmiş olduğu bir tedavinin gerçekleşmesidir. Birçok kişi tarafından telsiz olan ordotonti tedavisi olarakta bilinmektedir.

Aligner Tedavisi Avantajları Nelerdir? 

Şeffaf olan apareylerin en büyük özelliği tedavide kullanılan apareylerin hasta tarafından çıkartılıp takılabiliyor olmasıdır. Bu hastaya büyük bir serbestlik katmaktadır. Çıkartılması gereken durumlarda hasta kısa süreli olmak şartıyla plaklarını kullanmayabilir. Takması ve çıkarması oldukça pratik olduğu için bu işlem tedaviyi pek etkilememektedir. Fakat hastanın toplam kullanım süresini günde 20 saatin altına indirmemesi esas olmaktadır.

Şeffaf olan apareylerin bir diğer avantajı ise geleneksel olan tellere ve braketlere nazaran hemen hemen hiç görünmemesidir. Yenisini 2 haftada bir kullanılacağı düşünülürse plakların saydamlığı gitmeden bir sonraki plağa başlanmaktadır. Bu durum hastanın sürekli yeni şeffaf plaklar kullanmasına olanak sağlamaktadır. Neredeyse görünmeyen bu tedavi için hastadan alınan kalıp ve ölçüler ile 3- 5 ay kadar kullanabileceği şeffaf plaklar üretilmektedir.

Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

Aligner Tedavisi Kimlere Uygundur? 

Aligner tedavi yöntemi ile birçok türdeki diş çarpıklığını tedavi etmek mümkün olmaktadır. Fakat bu konuda ilk olarak ordotonti doktoruna muayene olunmalıdır. Muayene sırasında alignerlar (şeffaf aparey) kullanılarak yapılacak olan tedavinin kazanımlar ve hastaya uygun olup olmadığı konusunda net bir bilgi sahibi olmak için önem taşımaktadır.

Aligner Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır? 

Düzeltici plaklar ya da şeffaf apareylere alışma sürecinin geleneksel tellere göre daha hızlı ve rahat olduğu bir yöntem şeklinde değerlendirilmektedir. Tedavi öncesinde yapılması gereken birtakım hazırlıklar bulunmaktadır. Tedaviyi aksatacak olan diş eti kanamaları, diş ağrıları gibi durumların önceden tedavileri yapılmalıdır. Tedaviyi aksatacak herhangi bir sorun kalmadığı zaman hekim tarafından hastanın ağız ölçüleri alınmakta ve plaklar hazırlanmaktadır. Plaklar hazırlandığında direkt olarak hastanın dişlerine yerleştirilmektedir.

 

Firma:
Yakadent Ağız ve Diş Sağlığı
Yıl :
2021
Kategori:
Pedodonti

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlendi *

https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/yakadentLOGO2.png

Kaliteli, ekonomik ve ulaşılabilir sağlık hizmetini toplumun her kademesine ulaştıran, öncülük rolünü üstlenen sağlık merkezi olmayı öngörüyoruz.

Sosyal Medya

Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

Yakadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Tüm hakları saklıdır. 2021

Copyright 2018 by BoldThemes. All rights reserved.

Open chat