Pandemide Diş Tedavisi

Kasım 25, 2019by admin0
https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/05/Periodontoloji4.jpg

Pandemide Diş Tedavisi

Sindirim sisteminin başkarakterlerinden olan dişlerin sağlığı insan sağlığında oldukça önemlidir. Yenilenmesi mümkün olmayan bir yapıda olan dişlerin sağlıklı ve temiz olması için diş sağlığına dikkat etmek gerekmektedir.

Farklı sebeplerden dolayı dişler çürümekte, ağrı yapmakta ve kırılmaktadır. Dişler hasar almasından dolayı bazen dökülerek büyük sorunlara yol açmaktadırlar. Dişlerin çürümesi kötü bir görünüm vermek ile beraber hem ağızda kötü koku yapmakta hem de birçok sağlık sorununun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Dişlerin her zaman bakıma ve uzman kontrolüne ihtiyacı olmaktadır. Pandemide diş tedavisi hastalar tarafından çok fazla tercih edilmeyen bir hal almıştır. Ve bu dönemde tedavi olmaktan korkan kişi sayısına paralel diş sorunları da artmıştır. Kliniğimiz hastaların sağlığı açısından önemli temizlik önlemleri alarak bu durumlarda yaşanabilecek problemleri minimuma indirmektedir.

Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

Diş Tedavisi

Uzman sağlık ve diş çalışanları tarafından yapılan bakımlar pandemi döneminde oldukça düşük seviyelere gelmiştir. Hastanelerde virüs bulaşma riskiyle karşı karşıya kalan hastalar tedavilerini ertelemek zorunda kalmış ve dişlerini kaybetme noktasına gelmiştir. Bu oranlara bakıldığında yaşlı hastaların diş sorunlarını erteleme oranı %90 olmuş ve bir süre sonra dişlerini kaybetme noktasına gelmişlerdir. Pandemide diş tedavisi için tüm hijyen koşullarını sağlayan kliniğimiz, bu kayıpları en aza indirmek ve sağlıklı ağız diş yapısına sahip olmanız için hizmet vermektedir.

Pandemi dönemi evde kalma ve sıkıntılı durumlar diş sağlığını kötü bir şekilde etkilemektedir. Uzmanlar bireylerin kötü psikolojiden dişlerini sıkma eğilimi gösterdiklerini ve bu sebeplerden birçok diş sorunu yaşadığını dile getirmektedir. Diş kırılmaları ve diğer sorunların arttığı ancak tedavilerin azaldığı görülmektedir.

Pandemide Diş Tedavisi İçin Alınan Önlemler

Diş sağlığını kötü etkileyen pandemi dönemi veya pandemiden önce diş sorunları yaşayan hastalar bu dönemde tedavilerini ertelemekte veya hiç gitmemektedir. Virüs kapma korkusu diş tedavisinin önüne geçmektedir. Ancak erken tanı ve tedavi her hastalıkta olduğu gibi diş sorunlarında da önemlidir. Bu bakımdan tedavi ertelenmemelidir.

Pandemide diş tedavisi için alınan birçok önlem bulunmaktadır. Hijyen ve temizlik pandemi dönemiyle üst seviyelere çıkartılmıştır. Normal zamanlarda bekleme salonlarında bulunan hastalar bu dönem ile beraber azaltılmış ve sadece randevu sistemi ile zamanında muayeneye alınmıştır. Bulunan alanın kapasitesine göre yeterli sayıda hasta alınmaktadır. Sürekli yapılan virüs testleri ile çalışan ekibin sağlıklı olduğu kesinleştirilerek tedavi sağlanmaktadır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlendi *

https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/yakadentLOGO2.png

Kaliteli, ekonomik ve ulaşılabilir sağlık hizmetini toplumun her kademesine ulaştıran, öncülük rolünü üstlenen sağlık merkezi olmayı öngörüyoruz.

Sosyal Medya

Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

Yakadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Tüm hakları saklıdır. 2021

Copyright 2018 by BoldThemes. All rights reserved.

Open chat