Uzm. Dr. Yeşim

AYLA

Ege Üniversitesi – Diş Hekimliği Fakültesi
Doktora – Ege Üniversitesi – Diş Hekimliği Fakültesi – Diş Hastalıkları ve Tedavisi
Dentsply-Türkiye – Endodontide protaper kullanımı
1998 – TÜBİTAK – TÜBİTAK Ağız Biyolojisi Pratik Eğitim Program
2005 – Ege Bölgesi Diş hekimleri Odası – Diş hekimliğinde Laser Kullanımı
2006 Türk Diş hekimleri birliği – Sürekli Diş hekimliği eğitimi sertifikası
2011 – Dentsply – Resiprokal Sistem WaveOne
2012 – SybronEndo-SybronEndo Train the Trainee
2012 – Prof Dr Giovanni OLIVI-PIPS Laser Eğitimi

https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/Dr.-Yesim-Ayla.png
https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/Dr.-Yesim-Ayla.png
Dental İmplant

Çocuk Diş Hekimliği

Dental Tedaviler

Kanal Tedavisi

Dr.Yeşim Ayla

Bizler 09:00-19:30 hizmetinizdeyiz
+90 216 504 1616
+90 216 504 1666
Bize e-posta gönderebilirsiniz
info@yakadent.com

Çalışma Saatleri

Çalışma saatlerini kontrol ederek bizden rezervasyon yapabilirsiniz.

Yenilikçi, Son Teknolojik Ekipman ve Profesyonel Diş Hekimlerimizle Ağız ve Diş Sağlığınızı Önemsiyoruz

Ağız Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahisi: Diş ile ilgili tüm cerrahi işlemlerle birlikte yüz ve çene kemiğindeki tüm patalojilerin cerrahi tedavisi ile ilgilenir. Son yıllarda çene cerrahisinin sınırları daha da genişlemiştir.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi işlemlerin başında çene kemiğindeki kist operasyonları yirmi yaş cerrahisi, ağız içi kanser tedavileri, eklem problemleri, dil ve dudak yaraları ve çene kırıklarının tedavisi gelmektedir.

Cerrahi sonrası kanama, şişlik veya ağrı gibi problemlerle neredeyse hiç karşılaşılmamaktadır. Çünkü gelişen yeni teknikler sayesinde artık minor travmalar ve lazer uygulamaları ile dokulara daha saygılı operasyonlar yapılabilmektedir.

Günümüzde atravmatik cerrahi uygulamalar sayesinde operasyon sırasında hem de operasyon sonrasındaki konfor artmaktadır.

20 Yaş Dişi Cerrahisi: 20 yaş dişleri daha çıkmadan gömülü haldeyken cerrahi olarak çekilmektedir. Çünkü erken dönemde çekilmeyen 20 yaş dişleri çene ve dişler üzerinde ciddi problemlere neden olabilmektedirler. Bu nedenle yirmi yaş dişlerinin doğru zamanda çekilmesi çok önemlidir.

Yirmi yaş dişi cerrahisi yeni materyal ve tekniklerle ağrısız ve problemsiz olarak kolayca yapılabilmektedir. Bu sayede 20 yaş dişi çekimleri korkulu bir rüya olmaktan çıkmıştır. Özellikle bu konuda uzman ağız, diş ve çene hastalıkları cerrahisi için 20 yaş dişi cerrahisi çok basit ve kolaylıkla uygulanabilen operasyonlardır.

Randevu, Fiyat bilgisi ve diğer tüm sorularınız için bize ulaşın:  +90 216 504 1616

Diş Kisti Operasyonu: Dişlerin köklerinde veya çene kemiğinin herhangi bir bölgesinde gelişebilen normalin dışındaki patojen yapılara kist denilir. Kist cerrahisi zorunlu bir işlem olup sadece ilaç kullanımı ile ne yazık ki iyileşme sağlanamamaktadır. Bu nedenle çene cerrahları tarafından sınırları belirlenip bulundukları bölgeden cerrahi olarak çıkarılmaları gerekmektedir. Diş kisti operasyonları zamanında yapılmaz ve kist uzun zaman çene içerisinde kalırsa çene kemiğinde ciddi deformasyonlara neden olabilmektedirler. Bu nedenle tespit edilen kistlerin en kısa sürede çene cerrahı tarafından cerrahi olarak çıkarılmaları gerekir. Cerrahi işlemden sonra düzenli aralıklarla kontrollerinin yapılması çok önemlidir. Bu şekilde diş kistinin neden olduğu kemik kaybının iyileşme süreci izlenmelidir. Bazı kistler çok büyük olup çenenin kırılmasına neden olabilirler. Bu nedenle çene cerrahları işlem öncesinde volumetrik tomografi isteyerek kistin neden olduğu kemik kaybını önceden tespit etmek isterler. 3D tomografi sayesinde çene kistinin sınırları çok net belirlenip cerrahisi de çok daha güvenli bir şekilde yapılır.

https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/20lik-dis-1.jpg

Yakadent

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Kaliteli, ekonomik ve ulaşılabilir sağlık hizmetini toplumun her kademesine ulaştıran, öncülük rolünü üstlenen sağlık merkezi olmayı öngörüyoruz.

 • Lamina Porselen
 • Gülüş Tasarımı
 • Ağız ve Diş Sağlığı

İnsanların hemen hemen her biri, sağlıklı bir ağız yapısına ve güzel bir gülümsemeye sahip olmak istemektedir. Kişilerin ön dişlerinde bulunan çürükler, renk değişiklikleri ya da çarpıklaşma durumları, gülüş güzelliğinin bozulmasına ve kişilerin bu durumdan büyük oranda rahatsız olmasına neden olmaktadır. Sağlık alanında yapılan yenilikler sonucunda, bu ve bunun gibi sorunların en etkili şekilde tedavi edilebilmesi sağlanmaktadır. Tamda bu noktada, kişilerin özellikle ön dişleri ile ilgili yaşadığı sorunların çözüme kavuşmasında estetik diş hekimleri tarafından sıklıkla kullanılan uygulama lamina porselen diş kaplamalarıdır.

Lamina diş kaplaması kesinlikle diş yüzeyinde aşınmaya neden olmamakta ve kişilerin sağlıklı diş dokusunun korunmasını sağlamaktadır. Merkezimizde hizmet veren alanında uzman hekimler, hastaların muayenelerini tamamlamakta ve lamina porselen diş kaplamalarını bu incelemeler sonucunda tasarlamaktadır.

İnsanların yüz bölgesinde en fazla dikkat çeken kısım şüphesiz ki dişlerdir. Dişlerin yapısı, sıralanışı ve rengi karşınızda bulunan kişiye, sizler hakkında fikir vermektedir. Bu nedenle insanların neredeyse hepsi, diş ve ağız sağlığına büyük bir özen göstermektedir. Güzel bir diş yapısı güzel bir gülümseme demektir ve insanlar çekinmeden doyasıya gülmek istemektedir. Dişlerinde çürük, sararma ya da eksiklik bulunan kişiler her zaman toplum içinde kendini saklamakta ve öz güven problemi ile mücadele etmektedir. Fakat teknolojinin gelişmesinden estetik diş hekimliği de en doğru şekilde nasiplenmiş ve gülüş tasarımı tedavisi sayesinde insanlar çok daha güzel dişlere ve diş yapısına sahip olabilmiştir.

Gülüş tasarımı, farklı nedenler doğrultusunda diş eksikliği, diş renginin değişmesi ya da diş eti çekilmesi gibi sorunlar yaşayan kişilerin yüz şekli ve yapısı göz önüne alınarak, yeni bir görünüme kavuşturulması için yapılan tedavidir. Kişiler bu sayede kendi dişleri gibi görünen yeni ve doğal dişlere sahip olmaktadır. Merkezimiz uzmanları, kişileri tedavi öncesi detaylı bir incelemeye almaktadır. Uygulama kişilerin diş yapısı, diş rengi, dudak yapısı ya da diş eti yapısı gibi detaylar göz önüne alınarak planlanmaktadır. Son derece yenilikçi olan ve kişilerin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamayı hedefleyen tedavi merkezimizde, çeşitli etkenler göz önüne alınarak belirlenmektedir. Fiyatlandırma tedaviyi yürütecek hekimin donanımı, kişilerin ihtiyaç duyduğu ekstra işlemler ve muayenede belirlenen öncelikler göz önüne alınarak belirlenmektedir. Sizlerde toplum içinde kendinizi saklamak yerine özgürce gülebilmek için merkezimize gelerek detaylı bir muayeneden geçebilir ve gülüş tasarımı tedavisi sayesinde size en çok yakışan yeni bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Gülüş tasarımı tedavisini en etkin şekilde yürüten uzmanlarımız, danışanlarına istediklerini vermenin yanı sıra çeşitli birçok avantaj elde etmelerini de sağlamaktadır. Gülüş tasarımı tedavisi avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Tedavi sayesinde kişiler doğal ve sağlıklı bir diş yapısına sahip olmaktadır.
 • Gülüş tasarımı tedavisi, kişilerin dişlerinde mevcut olan çarpıklaşma sorununu önlemektedir.
 • Kişiler yapılan işlemler sayesinde çok daha estetik bir görüntüye sahip olmakta ve kaybettikleri öz güvenlerini geri kazanmaktadır.
 • Ayrıca tedavi, kişilerin gündelik yaşantısında herhangi bir olumsuzluk yaratmayacak niteliktedir.

Sindirim sisteminin giriş aşaması olan ağız, besinlerin dişler tarafından öğütülerek gerekli organlara gönderilmesinde büyük görev yapmaktadır. Vücuda gerekli besinlerin sindirimi aşamasındaki öneminin yanında ağız ve dişlerin sağlık durumu ve görünümleri hem estetik açıdan hem de ses çıkarma açısından oldukça önemlidir. İnsan sağlığı ağızla başlar ağızda veya dişlerde baş gösteren bir rahatsızlık daha sonra diğer organları da etkileyecek duruma gelebilmektedir. Ağızda oluşan bir rahatsızlık çoğu zaman kalp ve diyabet sorunlarının da habercisi olabilmektedir. Ağız sağlığı bozulan bireyler çoğu zaman enfeksiyonlara karşı dirençsiz olmaktadır. Bu yüzden dişlerde veya ağızda oluşan rahatsızlıklar dikkate alınmalı ve ileride başka hastalıklara yol açmadan çözümlenmeye çalışılmalıdır. Kliniğimiz Ağız ve diş sağlığı alanında uzman hekimlerle hizmet vermektedir.

Bizim ile gülümseyen

Hastalarımız

Nurullah Aydın
https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/Dr.-Esma-DASTA-160x160.png
https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/Dr.-Esma-DASTA-160x160.png

Ben çok memnun kaldım yurt dışından yabancı misafirlerim geldi implantları yapıldı kendileri çok mutlu ayrıldılar Çok kaliteli bir hizmet var ve hijyenik herkese tavsiye ediyorum.

Ahmet Aslan Demir
https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/Dr.-Esma-DASTA-160x160.png
https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/Dr.-Esma-DASTA-160x160.png

2 ve 6 yaşlarında ki iki oğlum için başvurduk klinige, çocuk hastalarla nasıl iletişim kuracaklarını kesinlikle biliyorlar.Hijyen, profesyonel yaklasim, işini iyi yapan insanların olması da cabası. Çocuklu ailelere tavsiye ederiz.

Hediye Guzeltas
https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/Dr.-Esma-DASTA-160x160.png
https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/Dr.-Esma-DASTA-160x160.png

İmplantlarımı yapan Emrah beyden çok memnunum aklımdaki bütün soruları cevapladı herşey için teşekkür ederim

Fatma Sezer
https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/Dr.-Esma-DASTA-160x160.png
https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/Dr.-Esma-DASTA-160x160.png

Sukru hocanın tavsıyesıne uyarak kaplamalarımı cıkarıp implant taktırdım muthiş bir konformuş gerek hocaların ilgisi gerekse calısanların güleryüzü ile 10 numara 5 yıldız

Zeliha Özkalfa
https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/Dr.-Esma-DASTA-160x160.png
https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/Dr.-Esma-DASTA-160x160.png

Dolgularımı yesım hanım yaptı çok memnun kaldım ve pandeminde hassaslar her yer çok temiz tavsiye ediyorum hersey için teşekkürler 😊

Emel ÇATALKAYA
https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/Dr.-Esma-DASTA-160x160.png
https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/Dr.-Esma-DASTA-160x160.png

Diş konusunda hassas olduğum için uzun araştırmalar sonrası bu kliniğe gittim. Çok memnun kaldım,çok güzel ilgilendiler ve tedavi öncesi aklıma takılan soruları ayrıntılı olarak yanıtladılar. Tedavimden de çok memnun kaldım gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz 😊

Bizimle İletişime

Geçin!

Yenilikçi, Son Teknolojik Ekipman ve Profesyonel Diş Hekimlerimizle 09:00-19:30 hizmetinizdeyiz.

  https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/yakadentLOGO2.png

  Kaliteli, ekonomik ve ulaşılabilir sağlık hizmetini toplumun her kademesine ulaştıran, öncülük rolünü üstlenen sağlık merkezi olmayı öngörüyoruz.

  Sosyal Medya

  Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

  Yakadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Tüm hakları saklıdır. 2021

  Copyright 2018 by BoldThemes. All rights reserved.

  Open chat