Dental İmplant

Aralık 18, 2019by admin0

Ağız ve diş sağlığı alanındaki gelişmelere rağmen pek çok insan diş problemleri ile diş kayıplarına uğramaktadır. Uzun yıllar   boyunca, eksik dişli olan kişiler için bulunan tedavi seçenekleri sadece takma dişler ve köprülerdi. Fakat, günümüzde yepyeni, daha estetik, güvenilir ve daha kalıcı olan bir yöntem bulunmaktadır.

Dental implant yedek diş kökleri anlamına gelmektedir. Doğal dişlerinize benzer şekilde yapılmış olan çıkarılabilir ya da kalıcı (sabit ) dişler için implantlar güçlü bir temel sağlamaktadır. Başka deyiş ile dental implant köprü ya da takma diş gibi diş protezlerinin desteklenmesi amacı ile ağzınıza yerleştirilen yapay bir diş köküdür. Titanyumdan yapılmış, eksik dişler için kök görevi gören, çene kemiğine yerleştirilen vidalardır. Kliniğimiz hizmetleri içerisinde bulunan dental implant uzman cerrahlarımız tarafından oldukça profesyonel şekilde yapılmaktadır.

Mükemmel Görünüm

Dental İmplant işleminin birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan en önemlisi de dış görünüştür. Bu implantlar kendi dişiniz gibi durmaktadır ve doğal diş hissini sizlere yaşatır. Ayrıca kemikler ile kaynaşacak biçimde tasarlanmıştır bu sebeple kalıcıdır. Daha da detaylandırmak gerekirse dental implat ile gerçek diş arasında bulunan tek fark gerçek diş olmamasıdır. Dental implant ile gülüşünüz oldukça güzel olacaktır bu da özgüven sahibi olmanıza yardımcı olur.

Akıcı Konuşma

Ağız yapısına uygun olmayan protezler takıldığında dişler ağız içerisinde kayabilmekte ve yanlış telaffuza sebep olabilmektedir. Kliniğimizde alanında uzman olan hekimler tarafından yapılan dental implant işlemi ile bu sorun ortadan kalkmaktadır.

Kaliteli, ekonomik ve ulaşılabilir sağlık hizmetini toplumun her kademesine ulaştıran, öncülük rolünü üstlenen sağlık merkezi temel hedefimizdir.

Ağız Sağlığı

Dental implant sayesinde köprü işleminde olduğu gibi komşu olan dişlerin formunun değiştirilmesi ya da küçültülmesi   gerekmektedir. Komşu dişler yapılan implantı destekleyecek bir şekilde değiştirilmediği için uzun süre boyunca ağzınızda sağlıklı bir şekilde kalacaktır. İmplant üzerine yerleştirilen, doğal diş iskeleti olarak görev yapan abutment denilen dayanak ile komşu dişlere zarar verilmeden yeni dişlere sahip olmak mümkündür.

Kliniğimizde yer alan hizmetlerden yararlanmak ve konu hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizden bizlere ulaşabilir, muayene için ön görüşme talep edebilirsiniz.

Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlendi *

https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/yakadentLOGO2.png

Kaliteli, ekonomik ve ulaşılabilir sağlık hizmetini toplumun her kademesine ulaştıran, öncülük rolünü üstlenen sağlık merkezi olmayı öngörüyoruz.

Sosyal Medya

Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

Yakadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Tüm hakları saklıdır. 2021

Copyright 2018 by BoldThemes. All rights reserved.

Open chat