Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Nisan 3, 2021by admin0

Sindirim sisteminin giriş aşaması olan ağız, besinlerin dişler tarafından öğütülerek gerekli organlara gönderilmesinde büyük görev yapmaktadır. Vücuda gerekli besinlerin sindirimi aşamasındaki öneminin yanında ağız ve dişlerin sağlık durumu ve görünümleri hem estetik açıdan hem de ses çıkarma açısından oldukça önemlidir. İnsan sağlığı ağızla başlar ağızda veya dişlerde baş gösteren bir rahatsızlık daha sonra diğer organları da etkileyecek duruma gelebilmektedir. Ağızda oluşan bir rahatsızlık çoğu zaman kalp ve diyabet sorunlarının da habercisi olabilmektedir. Ağız sağlığı bozulan bireyler çoğu zaman enfeksiyonlara karşı dirençsiz olmaktadır. Bu yüzden dişlerde veya ağızda oluşan rahatsızlıklar dikkate alınmalı ve ileride başka hastalıklara yol açmadan çözümlenmeye çalışılmalıdır. Kliniğimiz Ağız ve diş sağlığı alanında uzman hekimlerle hizmet vermektedir.

Ağız, Diş ve Diş Eti Hastalıkları

Ağız ve diş sağlığı kliniğimizde birçok sağlık hizmeti verilmektedir. Öncelikle ağız ve dişlerin genel bir muayenesi yapılır ve sorunun kaynağının ne olduğunu anlamaya çalışılır. Dişlerde çocukluk ve ergenlik döneminde oluşan çarpıklıkların çeşitli çözümlerle önlenmesi ve tedavi edilmesi sağlanmaktadır. Genel olarak tel tedavisi uygulanarak bu çarpıklıklar giderilir. Diğer bir hizmet ise diş eti hastalıklarıdır. Diş etlerinde iltihaplanma, kızarıklık ve şişmeler, diş eti kanamaları ve diş eti çekilmeleri gibi sorunlar uzman ekibimiz tarafından çözülmektedir. Çoğu zaman ağızdaki kötü kokular ve tatlar da bireyleri rahatsız etmektedir. Ağız ve diş sağlığı merkezi bu hizmetlerin yanında en önemli konu olan diş çürümelerinde de etkili çözümler ile hastaların yanında olmaktadır. Dişin çürüme ve ağrı yapısına göre kanal tedavisi, dolgu ve çekmeler ile sağlıklı bir ağız ve diş eti sağlığı sunmaktadır. Çekilen dişlerin yerine ağzın yapısına uygun olarak yeni dişler boşluklara uygulanarak ağızdaki estetik yapı korunmaktadır.

Ağız ve diş sağlığı merkezimizde henüz dişlerde sorun olmadan da ufak belirtiler tespit edilip sorun büyümeden müdahaleler yapılmaktadır. Çocuklara diş fırçalama teknikleri hakkında bilgiler verilerek dişlerin sağlığı çocukluktan korunmaktadır. Bunun yanında ağız ve diş sağlığını korumak için hangi besinlerin tüketilmesi gerektiğine dair bilgiler verilmektedir.

Merkezimiz sağladığı hizmetlerle tüm hastalarının yanındadır. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsini.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlendi *

https://www.yakadent.com/wp-content/uploads/2021/02/yakadentLOGO2.png

Kaliteli, ekonomik ve ulaşılabilir sağlık hizmetini toplumun her kademesine ulaştıran, öncülük rolünü üstlenen sağlık merkezi olmayı öngörüyoruz.

Sosyal Medya

Herkesin Ağız ve Diş Sağlığını Önemsiyoruz.

Yakadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Tüm hakları saklıdır. 2021

Copyright 2018 by BoldThemes. All rights reserved.

Open chat