Engellilerde Ağız ve Diş Sağlığı Tedavisi

 

Engelli hastalarda dental problemlerle oldukça sık karşılaşmaktayız. Çürük ve diş eti hastalıkları açısından değerlendirdiğimizde engelli hastalar, ciddi risk grubu içerisinde yer almaktadırlar. Bu nedenle bu grup hastalarda çok düzenli diş hekimi kontrolü gereklidir. Diş ve ağız bakımına ailelerin katılması ve engelli kişi ile birlikte tüm süreci gözden geçirmesi gereklidir.

Engelli hastalarda en önemli konu ağız ve diş sağlıklarının düzenli aralıklarla doğru bir şekilde takip edilmesidir. Çünkü önemli olan herhangi bir sorun çıkmadan veya daha problem çok başındayken müdahale edebilmektir.

Çünkü engelli hastalarda genellikle her müdahale sedasyon veya genel anestezi altında yapılabilmektedir. Bunun için de özel bir ameliyathane ve konunun uzmanı tecrübeli diş hekimlerine ihtiyaç vardır.

Engellilerin ağız diş sağlığı için ailelerinin katılabildiği eğitim çalışmaları yapılmalıdır. Bu eğitim içerisinde doğru diş fırçalama tekniği, ağız duşu kullanımı ve bunların dışında ağızda nelere dikkat edilmesi ile ilgili konular yer almaktadır.

Randevu, Fiyat bilgisi ve diğer tüm sorularınız için bize ulaşın:  +++90 216 504 1616
Bilgi ve Randevu İçin Formu Doldurun
randevu

Randevu ve Bilgi Formu

Genel Diş Hekimliği Uygulamaları

Ağız Diş Çene Hastalıkları Cerrahisi
Diş Teli Tedavisi – Ortodonti
Diş eti Hastalıkları Tedavisi– Periodontoloji
Kanal Tedavisi Uygulamaları – Endodonti
Engellilerde Ağız ve Diş Sağlığı Tedavisi
Dental Radyoloji
Hemen Ara
Open chat
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?