Diş Beyazlatma – Bleaching

Diş taşı temizliği, dişlerin dış kısımlarında bulunan çay, kahve, sigara vb etkenler nedeniyle oluşan renklenmelerin diş hekimi tarafından mekanik aletlerle temizlenmesidir. Dişlerin içine nüfuz etmiş lekelenmeler ve dişin içerisinde doğuştan var olan renklenmeler ise ancak beyazlatma işlemi ile açılabilmektedir. Farklı renklenmeler farklı tedaviler gerektirir. Bu nedenle ne tip bir uygulama yapılması gerektiğine diş hekiminiz ile birlikte karar vermeniz, piyasada satılan beyazlatma ajanlarını ezbere kullanmamanız en doğrusudur.

Beyazlatma işlemi iki şekilde uygulanır
Ev Tipi Beyazlatma (Home Bleaching):

Ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içerisine karbamit-peroksit esaslı jeller konularak yapılan ve kişinin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir beyazlatma işlemidir. Ortalama 5–7 günde istenilen beyazlatma sağlanabilmektedir.

Ofis Tipi Beyazlatma:

Diş hekimi muayenehanesinde 1 saat içerisinde gerçekleştirilebilen, basit ve ağrısız bir işlemdir. Bu beyazlatma yönteminde yüksek konsantrasyonda beyazlatma ajanı kullanılmaktadır. Bu sayede çok hızlı bir şekilde çoğu zaman tek seansta dişlerin renginde açılma sağlanabilmektedir. Yüksek konsantrasyonda olmaları dişlere kesinlikle zarar vermez.

Dişler ne kadar beyazlar?

Dişlerin beyazlama derecesi öncelikle başlangıç renklerine bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Sarı tonlu dişler kolaylıkla 2-6 ton beyazlayabilirken; yeşil ya da gri tonundaki dişlerin beyazlaması daha zor olmaktadır.

Randevu, Fiyat bilgisi ve diğer tüm sorularınız için bize ulaşın:  +90 216 504 1616

Bilgi ve Randevu İçin Formu Doldurun

randevu

Randevu ve Bilgi Formu

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları

Zirkonyum Diş Kaplama – Lava
Yaprak Porselen – Laminate Veneer
Diş Beyazlatma – Bleaching
Porselen Dolgu Uygulamaları – Inley/Onley
Bonding Uygulaması
Kompozit (Lazer) Dolgu
Hemen Ara
Open chat
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?