Dental Radyoloji

 

Diş tedavilerinde teşhisin konulabilmesi ve tedavi sürecinin belirlenebilmesi için dental radyoloji gereklidir.Dijital sistemin kullanılması görüntü kalitesini arttırmak ve hastalarımızın aldığı radyasyon miktarını belirgin şekilde azaltmaktadır.

Diş ve ağız sağlığı için radyografi çok önemli bir yere sahiptir.Dental radyografi ile muayenede fark edilemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki problemler kolayca tespit edilebilmektedir. Ayrıca röntgenler ortodontik tedavi ve implant yerleştirilmesinde diş hekimlerine yardımcı olurlar.

Panaromik röntgen nedir?

Panaromik röntgendeki x-ışınlarının verdiği radyasyon oranı diğer geleneksel x-ışınlarından çok daha azdır.Çok hızlı bir şekilde alınır.Hastalar için konforlu ve rahattır.

Panaromik röntgen, tüm dişlerin, çenelerin, dişler ve çenelerdeki bir çok problemin tek bir filmde görülmesini sağlayan röntgen filmidir. Tedavi planlamasının daha hızlı ve eksiksiz biçimde yapılmasını sağlar. Çene ve dişlerde gözle görülemeyen kist,çürük ve tümör gibi oluşumların tespiti için gereklidir.Cerrahi müdahalelerden önce hekim mutlaka görmek ister. Çünkü bu röntgen ile tedavi yapılacak alan geniş bir biçimde görülür ve operasyonun başarısı artar.

Periapikal röntgen nedir?

Radyolojik görüntüsü alınan dişin birebir boyutuna en yakın ve detaylı görüntüsünün elde edildiği küçük film çeşitidir. Bite-Wing Filmi (Isırtma radyografisi): Özellikle komşu dişler arasında oluşan arayüz çürüklerinin teşhisinde kullanılan görüntüleme yöntemidir.

Randevu, Fiyat bilgisi ve diğer tüm sorularınız için bize ulaşın:  +90 216 504 1616
Bilgi ve Randevu İçin Formu Doldurun
randevu

Randevu ve Bilgi Formu

Genel Diş Hekimliği Uygulamaları

Ağız Diş Çene Hastalıkları Cerrahisi
Diş Teli Tedavisi – Ortodonti
Diş eti Hastalıkları Tedavisi– Periodontoloji
Kanal Tedavisi Uygulamaları – Endodonti
Engellilerde Ağız ve Diş Sağlığı Tedavisi
Dental Radyoloji
Hemen Ara
Open chat
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz?